Opět otevřeno každé úterý a čtvrtek od 15:00-18:30

Novinky

Airsoftová aréna Fénix

Airsoftová aréna Fénix

Airsoftová Aréna Fénix 

Nachází se na severu Hradce Králové, v poli mezi Předměřicemi nad Labem a městskou částí Plácky. Nejbližší adresou je ulice Labská Vodárna 4/1. V perfektní dostupnosti z vlakového nádraží, MHD a nebo od dálnice D11. Z Prahy se k nám dostanete do 1 hodiny. 
Jak už z názvu vychází, jedná se o arénu primárně pro hru airsoft, ze společného projektu AirsoftFenix.cz. Nicméně, ale nabízí i možnost alternativních akčních her jako je venkovní laser game, larp game a nebo paintball. Díky široké půjčovně vybavení. 

Teď něco k historii.  Airsoft Aréna Fénix je v Hradci Králové pátým rokem od roku 2019. Nebyla to ale naše první oficiální airsoftová aréna, předcházela ji Airsoftová posádka Divec. Ta vznikla na přelomu roku 2009-2010. V místech bývalých nádrží na letecký benzín pro hradecké letiště.  Prvotní účel arény bylo zajištěním prostoru pro náš airsoftový kroužek a oddíl pro pravidelné tréninky a hru airsoft. Ještě před tím jsme pořádali různé akce v jiných prostorech. V té době pravidelné akce na arénách jak je známe teď, nebyli. Různé skupiny se scházeli mnohdy i v prostorách bez domluvy s majiteli a o organizaci hry se vždy "někdo" postaral. Akce tak vypadali různě.  Od té doby se airsoft posunul do úplně jiných rozměrů a stará posádka Divec byla u zrodu. Zde jsme začali pořádat první pravidelné víkendové hry, pravidelné setkávání airsoftové komunity. S prostorem jsme rostli jako team a a komunita a pak v roce 2018 přišla rána která nám málem zlomila vaz. Posádka Divec padla a většinu překážek jsme v poslední den museli naházet na hromadu a zapálit protože nebylo kam je přesunout a uskladnit. Pár měsíců na to se objevil nový prostor a jelikož to bylo přímo vzplanutí z popela, nebyl pochyb o novém názvu Airsoft Aréna Fénix.

Naše aréna Fénix vznikla v prostoru malého lesního remízku a neudržované plochy kam se navážela hlína z čištění řepy od cukrovaru. Terén je zde velice nerovný, ale půda úrodná a tak prostředí rychle na jaře zarůstá a vytváří hustou džungli. Celková rozloha hrací plochy je přes 20 000 metrů čtverečných a patří tak k větším oficiálním plochám pro airsoftové a jiné military hry. 
Polovinu prostoru tvoří lesík. Na loukách mezi zákopy je vytvořeno CQB městečko z palet a vojenských beden. Hraje se zde spíše na střední vzdálenost. Nejčastější střety jsou na 20-30 metrů. V zimním období je však vidět a dá se střílet i na větší vzdálenosti. 

Parkování je přímo u arény bezproblémové podél příjezdové cesty. Hned z Kraje je off zona s velkou pergolou, krbem, a zázemím pro 60-80 hráčů. Nechybí stánek s občerstvením, kde se snažíme držet lidové klubové ceny. (K objedu si dáte hermelím, klobásu nebo steak či polívku a díky velkým lednicím si dáte v horkém létě nějaký chlazený nápoj. Díky zavedené elektrice nabíjíme akumulátory a baterie do airsoftových zbraní na našich profi nabíječkách. Po domluvě je možné doplnit vzduch pro HPA. Dále je zde užitková voda na opláchnutí obličeje a suchý záchod. V off zoně také najdete malý obchod s vybavením. Na místě zakoupíte kuličky, plyn, ale i taktické doplňky, zásobníky, akumulátory, maskovací pásky a barvy a nejběžnější náhradní díly. 

Pravidelné hry probíhají prakticky každou neděli a občas v sobotu. Jednodušší scénáře střídáme s úkolovkami. Na Akce je však kvůli kapacitě nutná registrace.  https://www.airsoftfenix.cz/akce-arena-fenix/ Poslední dobou bývají akce i týden dopředu vyprodané. 
Velký důraz klademe na harmonogram. Takže pokud je u nás napsáno, že se střílí od 9:30, tak to prostě platí a v čas začne někdo z orgů popohánět ostatní do hry. Nejprve dáme jednoduchý Team Deatmatch, pak se střídají vlajky, medici, dobývání, VIP, Jugernaut a další klasiky. 

Jednou z velkých výhod naší arény je půjčovna vybavení. Za 350,- na akci ti půjčíme AEG model M4 od Delta armory se zásobníky, plničkou a maskou. Takže můžete vzít na větší akci pár kámošů, a nebo když se vám zbraň ráno rozbije tak nemusíte hned odjíždět domů. Jsme schopni zajistit půjčení vybavení až pro 60 hráčů a proto nás i s oblibou navštěvují školní skupiny a soukromé eventy a teambulding. Primární je pro nás na aréně Airsoft, který hlavně na tyto aktivity nabízíme. Máme však i vybavení na venkovní laser game, paintball nebo třeba Nerf pro narozeninové párty. Pokud by jste si chtěli u nás udělat komplexní oslavu nebo trénink tak můžeme nabídnout i zajištění občerstvení a nebo třeba afterparty formou lanky v naší klubovně kde máme spojených 20 počítačů pro klasické hry jako je battlefield 1944 nebo counter strike 1,6 či Day of Defeat v dojezdové vzdálenosti od arény s možností přespání.
Nebráníme se ani poskytnout arénu jiné organizované skupině a tak jsme tu již měli pár manuálních larpových akcí a skirmich. 

Naše airsoftová aréna má taková klasická pravidla, hlavní limit je 1,7 joule s maximální hmotností 0,32g pro všechny automatické a poloautomatické airsoftové zbraně. Manuální pušky mají povoleno až 3 J s 0,45g kuličkami 6 mm BB. Většinu her jedeme na tlačné zásobníky, ale jednou za měsíc si dáme nějakou kropičku, kde se můžou i točáky a bubny. 

Dalším pravidlem je u nás použití BIO střeliva. Většinou ho však máme na místě dostatek. používáme jen kvalitní střelivo BLS ,které máme už roky ověřené. 

To hlavní je však být bezkonfliktní a přijet si užít pohodový den. Klademe velký důraz na fair play, ale i na klidné řešení situací. Reaspawny jsou u nás rychlé a tak není důvod řešit zdali to byl nebo nebyl zásah. Za těch pár let se nám povedlo vytvořit skvělou komunitu plnou přátelských lidí.

Ať už vyznáváte tvrdé military a máte vše značkové a modelkujete, nebo máte jenom tepláky plastovou brokovnici, u nás na Airsoft aréně fénix vždy najdete svoje místo. 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Sčítání Airsofťáků 2022 - Výsledky

Sčítání Airsofťáků 2022 - Výsledky

Rok se s rokem sešel a máme tu vyhlášení a zveřejnění výsledků naší malé ankety. Tu jsme vypustili loni touhle dobou do světa a téměř celý rok 2023 jsme sbíraly odpovědi a pár otázek. Hlavně nás zajímalo kolik je vlastně v České republice hráčů? Kolik hraje holek? Jaký je průměrný věk? Kde se nějvíc softí?… Nicméně nakonec postačil jednoduchý formulář a jeho sdílení mezi vámi všemi + menší průzkum který jsme provedli u obchodů, organizátorů a arén.

Podle odhadů se airsoftu v čr aktivně věnuje až 10 tisíc lidí. Naší ankety se zúčastnilo 1347 lidí což je víc jak 10% a tak se dají odpovědi brát jako plnohodnotné a odpovídající průměru.

První otázkou bylo pohlaví.
pohlaví
1291 Mužů * 43 žen (Což by odpovídalo tomu že na průměrné akci je na 30 můžu jedna žena)

Na našich akcích to +- odpovídá, někdy více někdy méně.

věk

 

Tady nám z grafu vychází, že defakto 50% hráčů je ve věku 15-25 (skupina 20-25 je nejpočetnější), celkem slušné zastoupení mají i hráči do 30 a do 40 let. 

zaměření

 

Tato otázka nás nikoho nepřekvapila. Téměř ¾ dotázaných se považují za běžné hráče bez vyhraněného stylu. Military Airsoft vyznává 271 ze 1347 dotázaných a tak jsou poměrně výraznou skupinou. Sběratelů, už je výrazně méně. Věřím, že v roce 2024 bude víc Speed softérů neboť tento styl získává na oblibě. Nicméně odpovědi odpovídají tak jak sledujeme vývoj a dění v komunitě.

jak často

 

Nejčastěji chodí hráči hrát 1-2* do měsíce 854 odpovědí, ale přitom 278 každý týden a jen 216 z 1347 dotázaných hraje jenom 1-2krát do roka. Zpravidla to bývají hráči co jezdí jenom na určité větší akce.

místo

 

Tato otázka je trochu zkreslená působností naší organizace. Věřím, že když by anketu dělalo nějaké Zlínské hřiště nebo Olomoucké, tak by jejich lokality měli víc respondentů. Praha a Střední čechy nezklamali. Tak jak sledujeme účasti na našich akcích i pořádání akcí je toto prostě oblast, kde je hráčů nejvíce. Když bychom však spojily Královéhradecký a Pardubický tak máme jasné druhé místo. O třetí se pak perou oblasti Jižních čech a Severozápadu. Zajímavý výsledek je také v Moravskoslezkém kraji 8,2% z dotázaných. Nicméně otázka byla kde bydlíš a ne kde nejvíc softíš. Moc dobře víme, že někteří z vás jedou za akcí i přes celou republiku.

team

Odlehčující otázka která měla prozkoumat, jestli jsou a fungujou ještě teamy. Pamatuji si doby kdy, pokud team neměl svůj web a na něm blog tak jako by neexistoval a akce se domlouvali přes chaty na stránkách. Bez teamu se pomalu nedalo na jakoukoliv akci jet. Pokud patříte do té malé skupinky co hledá team, nebojte se oslovit organizátory a hřiště ve vašem okolí. Lidí není nikdy dost. A Dnes již skoro každá oblast má svá hřiště od Aše až po jih Moravy. 

 

 

akce

A k závěru jedna sonda pro nás organizátory. Zde je jasně vidět proč v drtivé většině převládají jednoduché akce vlajka A, vlajka B dva teamy a bojujte. Na druhou stranu akce, které mají scénář mají něco do sebe. A Druhoválečné a post-apo už vůbec. Nezapomenu na Skirmish s manuálkami a nebo akci inspirovanou událostmi v Ardenách, kde ani tak nezáleželo na tom kolik kdo nastřílí, ale spíš na ústrojové kázni. Naopak Stalingrad, kde potkáte hráče v goratexovém kompletu vz.95 a podobně mě přijde dost komický. Věřím tedy, že ikdyž většina je dost nenáročná, tak se stále najdou akce, které uspokojí i náročnější modelky.

 

Poslední závěrečná “vychloubací” otázka byla na počet Airsoftových zbraní ( Modelů zbraní ), které máte.

 

Proč píšu vychloubací? No, co je airsoft airsoftem, tak si vždy hráči poměřovali, komu to dál dostřelí, kdo to má přesnější, kdo má lepší výstroj a tak akce je mnohdy jen takovou přehlídkou. :D

A jaké byli vaše odpovědi? Graf z toho nešel sestavit :D (Bohužel ne každý napsal jen číslo)
Perličky: “Nevim, Jméno, 0,5, Všechny,” pak nám někdo vypsal I přesné názvy

Největší číslo: 9000 (podle emailu a věku nevím jestli brát seriozně)
Další však už beru dost reálně
Military reenactor: 126
Military reenactor: 80
Sběratel: 64
Sběratel: 49

Pak dalších 10 lidí uvedlo že má víc jak 20 kousků
100 účastníků dotazníku má doma v rozmezí 10-20 zbraní
5-10 zbraní má zhruba 500 účastníků a 1-5 má přes 600 účastníků naší ankety.

 

Doufám, že vás anketa a výsledky pobavili. Děkuji všem za účast.
Pokud jste dočetli až sem tak na video z vyhlášení výsledků a losování cen se můžete podívat na našem FB:

https://www.facebook.com/100078867756969/videos/113423828532241

Black friday Airsoft Fenix

Black friday Airsoft Fenix

Na black friday v airsoftfenix se registrujte zde!

Co je Black friday?

Je to svátek všech obchodníků a letos připadá na 24.11. Původní termín pochází nejspíš z USA, kdy tímto názvem byl označen první pátek po dni Díkuvzdání. Kvůli zvýšeným nákupům docházelo k dopravní kalamitě a tento den pro obchodníky znamenal zvýšené tržby. Často je tento termín spojován i s krachem na NY obchodní burze, v roce 1923. Tento den je však označován jako černé úterý nebo černá středa. 

V současné době se obchodníci a eshopy předhánějí o listopadové tržby a tak zavádí slevy už na začátku měsíce. Máme tu Black november, Black week, Cyber Monday a další akce. V dřívějších dobách, často někteří prodejci nenápadně v průběhu podzimu zvyšovali ceny, aby optická sleva 10-30-70% vypadala velkolepě a lákavě, ale zároveň, aby nepřišli o své marže. Na toto chování už myslí i zákony a tak tyto praktiky by měly být nelegální, přesto se s nimi můžete stále setkat.  Dost často také prodejci využívají Black Friday, aby se zbavili dlouho skladovaného zboží, které nabídnou i pod nákupní nebo výrobní cenou a svoji ztrátu dohání pak na žádanějších kouscích. 

 

Black friday a Airsoft Fénix

Jelikož náš obchod je tvořený hráči, jsme vaši kolegové. Nemáme v plánu tento pomyslný svátek nějak zneužívat. 
Máme pro vás připravenou jedinou skutečnou akci a stejně jako původní Black Friday to bude masakr. 

1. Čekají vás skutečné slevy, kde půjdeme fakt na možné minimum a zlevníme kompletně vše. 

2. Akce poběží jenom v pátek a jen na zboží, které je skladem. 

3. Prodejna v Černilově bude otevřena pro nákup a osobní odběr v pátek od 14:00-17:00, každý k osobnímu nákupu získá volnou vstupenku na Airsoft akci

4. Ceny na eshopu v rámci akce budou platné jenom pro registrované uživatele s minimální objednávkou 2000,- včetně DPH

5. E-shop objednávky pro platbu převodem je nutné uhradit okamžitou platbou. Nezaplacené objednávky budeme automaticky stornovat.

!!!registraci najdete zde!!!

 

Těšíme se na vás při další akci.